אודות

עמית פוזננסקי  (נולד ב-20 במרץ 1974, תל אביב) הוא מלחין, מעבד מוזיקלי, מתזמר ופסנתרן.

פוזננסקי התחיל את הקריירה שלו בעיקר כמבצע מוזיקלי בתאטראות הרפרטואריים. עם השנים הפך למלחין פורה ומעבד מוכר; מאז 1989 הלחין מגוון רחב של יצירות בתחומים שונים: קולנוע, תאטרון, טלוויזיה, מחול, וכן מוזיקה קונצרטנטית, שירי משוררים וקטעי ג'אז רבים.

בשנים 2001-2013 השתתף כפסנתרן וכמעבד בהצגות רבות בולטות בתאטראות הקאמרי, הבימה, בית ליסין ות' באר-שבע, בהן: "כנר על הגג" (פרס המחזמר), "המפיקים" (פרס המחזמר), "ינטל" (פרס המחזמר), "אוליבר!", "המלט", "גטו", "אנה קרנינה", "כטוב בעיניכם", "כל החיים לפניו", "אמדאוס", "קברט לוין", "איש קטן מה עכשיו?", "הרוזן ממונטה כריסטו", "הגיבן מנוטרדאם".

בשנת 2000 הלחין את המוזיקה לסרט הילדים "הדוד פומפה" ע"פ תסריט ושירים מאת נוגה אלגום וטל בן-בינה. הסרט הופץ כקלטת וידאו על-ידי MCI, וזכה להצלחה ברבות השנים. בשנת 2015 סגר מעגל, כאשר עיבד מוזיקלית את שירי הסרט בהצגה שעלתה בהפקת תיאטרון הרצליה ורצה בימים אלה.

בשנת 2003 הוציא את האלבום "חיי המתים", הכולל 10 שירים שאת מילותיהם חיבר חנוך לוין, מתוכו בוצעו שלושה שירים בעיבוד למקהלת נשים בקופנהגן ובלונדון, וכן בוצעה מתוכו סוויטה ע"י התזמורת הקאמרית של מפרץ סאן פרנסיסקו (BACS).

בשנת 2010 כתב פוזננסקי את העיבודים למופע הווקאלי "אסור לי לשיר" - שירי חנוך לוין מכל התקופות בביצוע אנסמבל סירנות. על המוזיקה שהלחין באותה שנה להצגה "החברות של זזה", בבימוי שירילי דשא, זכה בפרס המלחין בפסטיבל התאטרון לילדים בחיפה 2010.

בשנת 2011 הלחין פוזננסקי את המוזיקה לסרטו של יוסף סידר "הערת שוליים", (מועמד לאוסקר האמריקני וזוכה פרס התסריט בפסטיבל קאן 2011). ב-2012, עם צאת הסרט לאקרנים בארה”ב, ראה אור דיסק הפסקול על ידי חברת מילאן האמריקנית. באוקטובר 2013 זכה בפרס הפסקול הטוב ביותר לסרט עלילתי, בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה לקולנוע שנערך בסמובור, קרואטיה. המוזיקה נוגנה על ידי התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של דורון סלומון והוקלטה בתיאטרון ירושלים.

כמו כן בשנת 2011, הלחין את המוזיקה לסרטו של אסי דיין "ד"ר פומרנץ", ואת שיר הנושא של הסרט - "סוף" - אותו ביצע יחד עם דיין.

בשנת 2012 הלחין את המוזיקה לעונה השנייה של הסדרה "חטופים", בימוי: גידי רף (ערוץ 2 - שידורי קשת(.

בשנת 2013 עיבד והלחין את המוזיקה להצגה "מקבת'" (ו. שייקספיר), בימוי: עמרי ניצן (תיאטרון הקאמרי), והוציא לאור את האלבום "סיפור" הכולל 10 שירי  משוררים שהלחין, ואותם מבצע יחד עם יעל שחר
.

בתחילת שנת 2014 הלחין ועיבד את המוזיקה לסרטה של שירה גפן "בורג". הסרט השתתף בשבוע-המבקרים בפסטיבל קאן באותה שנה, והוקרן בפסטיבלים רבים ברחבי העולם. עוד ב-2014, הלחין עמית את המוזיקה לסרטו הקצר של אסף אפשטיין, "שניצל". הסרט הוקרן בסינמטק ת"א, והפסקול שלו יצא לאור ב-Amazon, iTunes. . כמו כן זכה פוזננסקי בפרס הפסקול המקורי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע של דרום קרוליינה, ארה"ב.

בשנת 2015, הלחין עמית את המוזיקה לסרטו של עמוס גיתאי "רבין, היום האחרון". הסרט השתתף בפסטיבל הקולנוע בוונציה, בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בטורונטו, ויצא לאקרנים בישראל ובחו"ל ב-4 בנובמבר, באותה שנה.

בשנת 2016 הלחין את המוזיקה לסרט הילדים והנוער "האוצר מעבר לנהר" בבימויו של קובי מחט (הילה הפקות, יונייטד קינג), ואת המוזיקה לסרטו של הבמאי הצרפתי ג'ורדן גולדנאדל
 .Lola & Eddie 
עוד באותה שנה, הלחין והפיק מוסיקלית את הפסקול לסדרת הטלוויזיה "עקרון ההחלפה", מאת נח סטולמן ועודד דוידוף. הסדרה שודרה ב ,HOT 3 - HOT VOD-  והופקה על ידי אולפני הרצליה.

בין עבודותיו לקולנוע בשנים האחרונות - מוזיקה מקורית לסרטי האנימציה הקצרים:

Henry Le Cooking (2009), The Good Knight Story  (2010), Moving Pictures (2011), A Soldier's Wings (2013).

הסרטים הדוקומנטריים:

"נביחות" (2007), “משחקי ידידות" (2010), “ואם נניח, לרגע, שיש אלהים" (2013), בימוי: רם לוי, “הטקס" (2013), בימוי: אבי וייסבלאי ואלירן קנולר, "כמו פרח לוטוס" (2016), בימוי: אליה שוורץ.

יצירתו "ואלס לחליל ופסנתר" שהוצאה לאור על ידי חברת Edition Svitzer הדנית, זכתה להפצה באירופה ובארצות הברית. כמו כן, הוצאה לאור על-ידם יצירתו "4 מיניאטורות לכינור ולפסנתר."

נשוי למוזיקאית, הכנרת והויולנית יעל שחר, ומתגוררים בגבעתיים עם שני ילדיהם.