אודות

עמית פוזננסקי (נולד ב-20 במרץ 1974, תל אביב) הוא מלחין, מתזמר, פסנתרן, זמר, מעבד ומפיק מוזיקלי. חתן פרס אופיר על המוזיקה לסרט "פוקסטרוט" (2017).

פוזננסקי התחיל את הקריירה שלו בעיקר כמבצע מוזיקלי בתאטראות הרפרטואריים. עם השנים הפך למלחין פורה ומעבד מוכר; מאז 1989 הלחין מגוון רחב של יצירות בתחומים שונים: קולנוע וטלוויזיה, תיאטרון ומחול, וכן מוזיקה קונצרטנטית, שירי משוררים וקטעי ג'אז ופיוז'ן.

בשנים 2000-2013 השתתף כפסנתרן וכמעבד בהצגות רבות בולטות בתאטראות הקאמרי, הבימה, בית ליסין ות' באר-שבע, בהן: "כנר על הגג" (פרס המחזמר), "המפיקים" (פרס המחזמר), "ינטל" (פרס המחזמר), "אוליבר!", "המלט", "גטו", "אנה קרנינה", "כטוב בעיניכם", "כל החיים לפניו", "אמדאוס", "קברט לוין", "איש קטן מה עכשיו?", "הרוזן ממונטה כריסטו", "הגיבן מנוטרדאם". בתיאטרון הרבה לשתף פעולה בעבר עם המלחינים: ערן דינור, יוסי בן-נון ודורי פרנס.

בשנת 2000 הלחין את המוזיקה לסרט הילדים "הדוד פומפה" ע"פ תסריט ושירים מאת נוגה אלגום וטל בן-בינה. הסרט הופץ כקלטת וידאו על-ידי MCI, וזכה להצלחה ברבות השנים. בשנת 2015 סגר מעגל, כאשר עיבד מוזיקלית את שירי הסרט בהצגה שעלתה בהפקת תיאטרון הרצליה.

בשנת 2003 הוציא את האלבום "חיי המתים", הכולל 10 שירים שאת מילותיהם חיבר חנוך לוין, מתוכו בוצעו שלושה שירים בעיבוד למקהלת נשים בקופנהגן ובלונדון, וכן בוצעה מתוכו סוויטה ע"י התזמורת הקאמרית של מפרץ סאן פרנסיסקו.

בשנת 2010 כתב פוזננסקי את העיבודים למופע הווקאלי "אסור לי לשיר" - שירי חנוך לוין מכל התקופות בביצוע אנסמבל סירנות בניצוח שוש לגיל. על המוזיקה שהלחין באותה שנה להצגה "החברות של זזה", בבימוי שירילי דשא, זכה בפרס המלחין בפסטיבל התאטרון לילדים בחיפה 2010.

בשנת 2011 הלחין פוזננסקי את המוזיקה לסרטו של יוסף סידר "הערת שוליים", (מועמד לאוסקר האמריקני וזוכה פרס התסריט בפסטיבל קאן 2011). ב-2012, עם צאת הסרט לאקרנים בארה”ב, ראה אור דיסק הפסקול על ידי חברת מילאן האמריקנית. באוקטובר 2013 זכה בפרס הפסקול הטוב ביותר לסרט עלילתי, בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה לקולנוע שנערך בסמובור, קרואטיה. המוזיקה נוגנה על ידי התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של דורון סלומון והוקלטה בתיאטרון ירושלים.

ב- 2011, הלחין את המוזיקה לסרטו של אסי דיין "ד"ר פומרנץ", ואת שיר הנושא של הסרט - "סוף" - אותו ביצע יחד עם דיין.

בשנת 2012 הלחין את המוזיקה לעונה השנייה של הסדרה "חטופים", בימוי: גידי רף (ערוץ 2 - שידורי קשת).

בשנת 2013 עיבד והלחין את המוזיקה להצגה "מקבת'" (ו. שייקספיר), בימוי: עמרי ניצן (תיאטרון הקאמרי), והוציא לאור את האלבום "סיפור" הכולל 10 שירי משוררים שהלחין, ואותם שר יחד עם יעל שחר.

בתחילת שנת 2014 הלחין ועיבד את המוזיקה לסרטה של שירה גפן "בורג". הסרט השתתף בשבוע-המבקרים בפסטיבל קאן באותה שנה וכן הוקרן בפסטיבלים בינלאומיים רבים אחרים. בשנה זאת גם הלחין מוזיקה מקורית עבור הסרט הישראלי הקצר "שניצל" בבימויו של אסף אפשטיין ואף זכה על כך בפרס הפסקול המקורי בפסטיבל הקולנוע של דרום קרוליינה שנה לאחר מכן.

בשנת 2015 הלחין עמית את המוזיקה לסרטו של עמוס גיתאי "רבין, היום האחרון". הסרט השתתף בפסטיבל הקולנוע בוונציה, בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בטורונטו, ויצא לאקרנים בישראל ובחו"ל ב-4 בנובמבר, באותה שנה.

בשנת 2016 הלחין את המוזיקה לסרט הילדים והנוער "האוצר מעבר לנהר" בבימויו של קובי מחט (הילה הפקות, יונייטד קינג), ואת המוזיקה לשני סרטים מאת הבמאי הצרפתי ג'ורדן גולדנאדל: And Then, Violence ו- Lola & Eddie. באותה שנה גם הלחין והפיק מוזיקלית את המוזיקה לסדרת הטלוויזיה "עקרון ההחלפה", מאת נח סטולמן ועודד דוידוף. הסדרה שודרה ב- HOT והופקה על ידי אולפני הרצליה.

בשנת-2017, בפתיחת עונתה ה-82, ניגנה התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה סוויטה לתזמורת שעיבד עמית מהפסקול שהלחין ל "הערת שוליים". כמו כן, היצירה בוצעה בערים שונות בסיור התזמורת לארה"ב וקנדה, לרבות בקרנגי הול (ניו יורק) ודיסני הול (לוס אנג'לס).

בשנת 2017 גם הלחין והפיק את המוזיקה לסרטו של שמוליק מעוז "פוקסטרוט", זוכה פרס השופטים (אריה הכסף) בפסטיבל וונציה. על המוזיקה זכה עמית בפרס אופיר. באותה שנה גם הלחין פוזננסקי את המוזיקה לסרטו של תאופיק אבו-ואיל "רכבת החופש".

בשנת 2018 הלחין והפיק את המוזיקה לסרטו של אבי וייסבלאי "הרצח - תעלומת מותו של חיים ארלוזורוב", הסרט השתתף בפסטיבל דוק-אביב ושודר בטלוויזיה בערוץ yesדוקו. עוד באותה שנה, הלחין את המוזיקה לסרטם של שלום הגר וסיגלית ליפשיץ "סלסול", והוציא לאור את אלבומו השלישי הנקרא "אוהב ומתאהב", אשר את כל מילותיו חיבר עוזי שלו. כמו כן, בשנת 2018 הועלה בתיאטרון הקאמרי המחזה "אל נקמות" מאת שלום אש עם הפקה מוזיקלית של פוזננסקי.

בשנת 2020 הלחין והפיק את המוזיקה לסרטו של אבי וייסבלאי "סוסיתא", הסרט השתתף בפסטיבל דוק-אביב ושודר בטלוויזיה בערוץ yesדוקו, בערב יום העצמאות 2021, וכמו כן הוציא לאור באותה השנה את האלבום "HORIZONS" – הכולל 12 יצירות ג'אז ופיוז'ן פרי עטו, ובו אירח נגנים מן השורה הראשונה בארץ.

בשנת 2021 הוציא לאור את אלבום השירים הרביעי שלו, "לו ניתן", הכולל 12 שירי משוררים אותם הלחין, עיבד, הפיק ושר.

נשוי למוזיקאית, הכנרת והוויולנית יעל שחר. השניים מתגוררים בגבעתיים.

בין עבודותיו הנוספות לקולנוע בשנים האחרונות:

מוזיקה מקורית לסרטי האנימציה הקצרים -

· (Henry Le Cooking (2009

· (The Good Knight Story (2010

· (Moving Pictures (2011

· (A Soldier's Wings (2013

הסרטים הדוקומנטריים -

· "נביחות" (2007)

· "משחקי ידידות" (2010)

· "ואם נניח, לרגע, שיש אלוהים" (2013)

שלושתם בבימוי רם לוי

· "הטקס" (2013), בימוי: אבי וייסבלאי ואלירן קנולר

· "כמו פרח לוטוס" (2016), בימוי: אליה שוורץ

נשוי למוזיקאית, הכנרת והוויולנית יעל שחר, ומתגוררים בגבעתיים.

יצירותיו הקאמריות:

· ארבעה מומנטים מוזיקליים, לפסנתר (2020)

· טריו לקלרינט, בסון ופסנתר (2016)

· פנטזיה לשני צ'מבלי (2016)

· טנגו לרביעיית מיתרים (2015)

· פוסטלוד לפסנתר – ע"פ נושא מתוך "רבין, היום האחרון" (2015)

· ארבע מיניאטורות לכינור ולפסנתר (2014)

· פרלוד לכינור ולפסנתר (2014)

· קינה ואלגיה לויולה ולפסנתר (2014)

· חיי המתים – מחזור שירים מאת חנוך לוין למקהלת נשים (2010)

· חיי המתים – סוויטה תזמורתית (2008)

· ואלס לחליל ולפסנתר (2007)

· מגרש המשחקים - מיניאטורה לפסנתר (2001)

· שישיה לכינור, חליל, קלרינט, טרומבון, פסנתר וכלי הקשה (1992)